Türk Hacker iskorpitx 8 Yıldır Dünya Şampiyonu

Türk Hacker iskorpitx 8 yıldır Dünya hacking şampiyonluğunu elinde bulunduruyor.
iskorpitx kendi forumu http://www.mavi1.org/forum da yapmış olduğu açıklamada 31-12-2012 tarihinde aktif hackingi bıraktığını duyurdu.

iskorpitx web hacking alanında kırılmadık rekor bırakmadı. 500 bin civarında web sitesine imzasını atan iskorpitx bu güne kadar geçilemedi. Türkiyenin Bilişim alanında dünya internet tarihine geçen ilk isim olan iskorpitx i bir çok Türk genci örnek alıyor. iskopitx Türkiye aleyhtarı olan sitelere karşı amansız bir mücadele içine girdi bir gün içinde 43000 web sitesi deface ederek hosting bazlı rekor kırdı. Ayrıca 2006 yılında Microsoft Meksika sitesinide deface eden iskorpitx dünyada emsali az olan başarılardan birine daha imzasını attı. iskorpitx zone-h.org de 8 yıldır bütün dallarda liderliğini sürdürdü. Hackingi bırakmasıyla zaten önemsemediği special daldaki birinciliğini kaybetti halen o tablodada 4. sırada bulunuyor. Genel katagorideki liderliği ise en az bir yıl sürecek gibi duruyor. Kendisini bu başarılarından dolayı kutluyoruz. Kutluyoruz derken hacking taraftarı bir web sitesi değiliz. iskorpitx tüm dünyayaa güvenlik security açıklarının nasıl kullanılacağını ve nelere mal olacağını göstererek hackerliğin beyaz tarafını kullanmıştır. O bir efsane olup efsane olarak kalacaktır. Kendisini kutluyoruz.

iskorpitx in hackingi bıraktığı andaki zone-h deki başarı grafiği.

6 comments

 1. erdinç dedi ki:

  31/12/2012 gelmediki henuz bir yanlışlıkmı var acaba yoksa geldiğindemi bırakacak

 2. TrkHack dedi ki:

  Sanırım yazım hatası iskorpitx 31-12-2011 tarihinde hackingi bırakmıştır. En son defacesi Ermeni diaspora sitesidir.
  Ayrıca iskorpitx 8 yıldır değil 9 yıldır arka arkaya şampiyon. 2012 yılı bitiminden itibaren 10. yıl şampiyonluğuna girecek.

 3. Ares Leoric dedi ki:

  iskorpitx i tebrik ediyorum…O bir Efsane….ama bence efsane bir gun geri donder 🙂

 4. Mario dedi ki:

  “Türkiye aleyhtarı olan sitelere karşı amansız bir mücadele içine girdi”

  ondanmı edu.tr sitelerine hacklink ekliyor edit: Admin:sakın sen ekleyipte onun üstüne atmayasın

 5. Micky dedi ki:

  hayırlısı be gülüm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir