r10.net e Darbe üstüne Darbe

Alınan bilgilere göre r10.net in databasesi 1 yıl geriye çekildi. Yaşanan bu olayın harddisk bozukluğu ve alınan yedeklerin sağlıksız olduğu yönünde. Son olarakta dün geceden bu yana r10 a erişim yok. Erişimin olmaması nedeni ise r10 net forumda iskorpitx in yasadışı olarak kilmik bilgilerinin yayınlanması ve iskorpitx adına link satışı yapan kişinin hakarete uğrayarak banlanması neticesinde, iskorpitx e yakın kişiler tarafından saldırıya maruz kalması. 1 yıldır database yedeklerinin alınamadığı konusu ise ayrı bir komedi. Böyle bir acemilik yaparlarmı? yapabiliyorlarmış demek. Bunların yaptığını normal basit sitesi olanlar bile yapmaz. Böyle komik bir durum hiç görülmedi.

iskorpitx in kim olduğunu anlamış oldular. Dolandırıcıların kol gezdiği r10 netin aslında mahkeme tarafından tamamen erişime kapatılması gerekir. Bu sitenin alışveriş bölümünde bu zamana kadar binlerce kişi dolandırılmıştır. Gene binlerce kişinin paralı üyelikleride çöpe gitmiştir. Bu forum TC kimlik no ile üye girişi yapıyordu. TC kimlik numarasının forum yetkilileri tarafından ne şekilde kullanılacağı endişe yaratmaya başladı.

Wesmasterlerce büyütülüp bu güne kadar getirilen forum, şimdi webmasterleri kara kara düşündürüyor. Kendi elleriyle büyüttükleri forum, 13 15 yaşındaki çocuklarca dolandırılmalarına neden oluyor.

Sanırım r10 artık toparlanamayacak, webmasterler r10.net e alternatif site arayışı içine girecekler. Büyük emekler harcayarak almış oldukları itraderleri çöpe gitmiş oldu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir