GFI LanGuard Programı Ne işe yarar

GFI LanGuard Ağ Güvenliği ile ilgili geniş kapsamlı yazılımdır.
network security for businesses Işletmeler için kapsamlı ağ güvenliği sunar.

 sanal güvenlik danışmanı gibi çalışır.

  • Patch management -Yama yönetimi
  • Vulnerability assessment -Güvenlik açığı değerlendirmesi
  • Network auditing -Ağ denetim

Bu temel güvenlik araçlarına toplam sahip olma maliyetini azaltarak, ücünü birden sunan tek şirkettir.  Ayrıca varlık envanter, değişim yönetimi, risk analizi ve kanıtlama gibi konuları analiz ederek sizlere yardımcı olur.

GFI LANguard tüm dünyada küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ’ler) tarafından güvenliklerini ölçmeleri için iyi bör çözüm olabilir.

Kurulumu ve kullanımı kolaydır, GFI LANguard size ağ kurulumunun tam bir resmini verir ve güvenli uyumlu ağ durumunu korumak için yardımcı olur.

Bu daha hızlı ve daha etkili bir otomatik yama yönetimi özellikleri aracılığıyla ve minimal idari çaba ile yapar.

Orta ölçekli küçük işletmeler için yama yönetimi yazılımı ve dağıtımı

Güvenlik yamaları yazılım paketleri güvenlik açığı (ve diğer sorunları) çözmek için geliştirilen yazılımın ek parçaları, kusurları gidermek ve genellikle ek işlevsellik sağlıyor. Yaması geçilmemiş, burada yer alan hassas verilere erişmek için kötü niyetli kişiler bu durumdan istifade edebilir. Truva atları, virüs ve hacker saldırılarına önemli bir artış olmuştur. Yerinde etkin bir yama yönetimi yazılımı ve yama yönetimi politikası sahip her büyüklükteki ağlar için ilk savunma hattıdır.

Yama yönetimi, her BT yöneticisinin sorumluluğunun önemli bir parçasıdır. Bir ağı güvenli yapmak ve  korumak için, tek bir yeni güvenlik yamaları ve işletim sistemi hizmet paketleri ağ çapında yüklü olduğundan emin olmalısınız. Yama yönetimi yazılımı aynı zamanda işletmelerin bilgi varlıklarının kontrolü sürdürmek için gerekli Sarbanes-Oxley Yasası ve HIPAA gibi en son uyum yönetmeliklerine uygun bir rol oynar.

Etkili bir yama yönetimi süreci ağ üzerinde birden fazla bilgisayara yazılım açıkları keşfi değil, aynı zamanda sonraki yama kurulumu sadece içerir. BT yöneticileri yaması geçilmemiş bilgisayarların bir ağda sahip olabileceği etkilerini anlamak. Onlar da tamamen ağ çapında koruma sağlanması zorluğunu biliyoruz, çünkü bir yama yönetimi yazılımı çözümü hızlı BT yöneticileri kolay yönetmek için tercih edilen bir araç haline gelmiştir.

Otomatik yama dağıtım gelişigüzel bir süreç olmamalı ama bir yama dağıtım döngüsüne dayalı önceden belirlenmiş bir politika takip etmelidir. Algılama – güvenlik yamaları eksikliğini  taramak için yama yönetimi yazılımı kullanın. Algılama otomatik edilmeli ve yama yönetimi sürecinin tetiklemesi gerekir. Acquire – açığı zaten yerinde güvenlik önlemleri  değilse, test için yama indirmek gerekir. Test – güvenlik düzeltmeleri uygundur ve sistem ödün vermeden sağlamak için gerçekçi bir çalışma ortamında yamalanır. Ağdaki diğer bilgisayarlara dağıtarak yama dağıtım izin verin. Sistem kullanıcıları en az etki ile başarısını sağlamak için bu dağıtımı inceleyin. Yeni bir güvenlik yaması mevcuttur sonra, süreç yeniden başlar.

Otomatik yama kurulumu en iyi teknik uygulamaları desteklemek için yardımcı olur;  Otomatik bir yama yönetimi sistemi açıkları ile uğraşan ve saldırılara karşı sistemi korumak için harcanan zaman ve ekonomik yarar sağlar. İyi bir sistem birden fazla makineyi izlemek ve gerekli güvenlik yamaları yüklemekle olacaktır. Yamalar yönetmek için bir çözüm olması iş işletim sistemi ve uygulama yazılımları içinde bulunan tehditlere karşı sürekli olarak güvenli olmasını sağlar.

İyi bir yama yönetimi politikası ile yamalar uygulanmalıdır hangi sistemlerde zaman aralıklarında. Stratejik bir planı gerektirir Aynı zamanda yakalamak ve her gün ortaya yeni güvenlik açıkları ve tehditlere karşı savunmak için aralıklarla tekrar edilmesi gerekir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir